Ana Sayfa  Sohbet  Şiir Gönder Hikaye Gönder   Sesli Şiirler  Arama İletişim

Menü

 Ana Sayfa
 Aşk Mesajlari
 Aşk Hikayeleri
 Aşk Resimleri
 Aşk Sözleri
 Aşk ve Sevgi
 Aşk Videoları
 Aşk Şarkılari
 Aşk Şiirleri
 Biyografi
 Cinsellik
 Dini Bilgiler
 Diziler
 Filmler
 Fıkralar
 Güzel Sözler
 Haberler
 Hikayeler
 ilahiler
 Kadinca
 Manken Resimleri
 Msn Messenger
 Oyunlar
 Programlar
 Resimler
 Rüya Tabirleri
 Sağlık
 Sesli Şiirler
 Sevişme Sahneleri
 Sms Sözleri
 Sohbet Odaları
 Videolar
 Yemek Tarifleri
 Yeni Albumler
 Önemli Bilgiler
 Önemli Linkler
 Şarkı Sözleri
 Şiirler
  İletişim

 Gerdek Gecesi videolari

 RUMUZ :

Nick Yazip Sohbet 'Baglan' a tiklayin.. BaharimSin.com

Başlangıç Sayfam Yap Favorilerime Ekle

 

Okunma

2839314ilk gece videosu evlilikte ilkgece gerdek seyret

Gerdek gecesi ve cinsel bilgiler

Sual: Yakında evleneceğim. Evlilik, özellikle ilk gece hakkında bilgi verir misiniz?
CEVAP
Evlenmek isteyenler, eşlerinin dinimizin bildirdiği ahlâka sahip olmalarına önem vermelidir. Dış görünüşe aldanıp da yanlış karar vermekten sakınmalıdır. Çünkü evlilik hayatına başladıktan sonra, geri dönmek zordur ve kötü huylu kimsenin, bundan sonra düzeltilmesi de kolay değildir.

Aradığımız vasıfların çoğu karşı tarafta var ise, karar vermek için yeterli sayılabilir. Lüzumundan fazla ince eleyip sık dokuyan, kendine bir türlü aday beğenemeyen, kolay kolay evlenemez.

Müstakbel eşler birbirinde aradıkları vasıfları bulurlarsa, sonraki devreler için iyi bir başlangıç teşkil eder. Bulunması zaruri lazım olan vasıflar yoksa, (Ben seviyorum) diyen gençlerin, bu yolda şuursuzca hareketlerle ebeveynlerini üzmeleri çok yanlıştır. Ana-babalar da, aranan vasıflar var ise sebepsiz yere mesela maddi menfaatler yüzünden gençlerin evlenmesine mani olmamalıdır.

Aşırılıktan uzak durmak gerekir. Dört dörtlük bir talip bulmak zor, hatta imkansızdır. Unutmamalı ki, kusursuz dost arayan dostsuz kalır; noksansız eş arayan eşsiz kalır.

Gençlere tavsiyemiz, salih ana-babanın tavsiyelerine mutlaka uymalıdır! Ana-baba, oğlunun veya kızının evleneceği kişiye, evlatlarının gözü ile bakmaz. Acı tecrübelerin verdiği firasetle bakar.

Yeni evliler için faydalı olabilecek aşağıdaki yazıları çeşitli kitaplardan derledik:

Lüzumlu (ilk) evlilik bilgileri

Nikahtan sonra, zifaf (gerdek) gecesi, evlilik hayatının en mühim bir dönemidir. Eşler mümkün mertebe temizliğe riayet etmelidir. Temiz ve güzel kıyafet, ilk gecede etkili olur. Zifaf odası tenha, emniyetli bir yerde olmalıdır. Damadın, evlilik tecrübesi olan, güvenilir bir sağdıçın tavsiyelerinden istifade etmesinde mahzur yoktur. Fakat, sağdıç olmasa da olur.

Damat şunu yapmayı ihmal etmemeli:
Resulullah efendimiz, Hazret-i Fatıma’yı Hazret-i Ali’ye tezvic ettiklerinde buyurdu ki:
(Ya Ali! Gelini kendi evine götürdüğün zaman, çorabını ayağından çıkar. Ayağını yıka. O suyu evin bütün köşelerine saç. Böyle yapınca, Allahü teâlâ senin evinden yetmiş türlü fakirliği dışarı çıkarır. Yetmiş türlü bereketi evine dahil eder. Yetmiş rahmeti sana nazil kılar. O gelin ile ve onun bereketi evin köşelerine erişir. O gelin, delilikten ve diğer hastalıklardan emin olur.)

İlk gecede eşlerin dikkat etmeleri gereken bazı hususlar:

İlişki konusunda çok kimse bilgisizlikten bunalımlara düşmektedir. Bunun için önce cimanın ne olduğunu iyi bilmek gerekir. İyi bilinmez ve yanlış yapılırsa huzursuzluk zamanla artarak ailenin yıkılmasına sebep olabilir. Bunun için bu mahrem bilgileri lüzumu kadar öğrenmek gerekir.

Her şeyden önce, eşler birbirine çok samimi, nazik ve yumuşak davranmalı, sevgi ve şefkatle yakınlaşmalıdır. Erkek, eşini gerdeğe psikolojik yönden iyice hazırlamalıdır. Ona cesaret vermeli; endişelerinin yersiz olduğunu, onu da rahat bir atmosferde konuşturarak izah etmeli. Eşini incitecek küçük davranış, hatta imadan sakınmalı. Eşinin, özellikle bu gecede sevgi ve şefkat görmeye, iltifat işitmeye çok ihtiyacı olduğunu bilmeli.

Erkek aceleci ve kaba olmamalı. "Artık evlendik, ona istediğim gibi sahip olurum" gibi bir düşünce son derece yanlıştır. Cima, sevgi oyunları sırasında meydana gelen bir olaydır. Temasa her iki tarafın da aktif şekilde katılması gerekir. Nitekim Resulullah efendimiz de bu hususa dikkat çekerek, erkeğin, eşinin haklarına da riayet etmesini istemiştir. Cinsi tatmin, kadının da hakkıdır.

Genç kız da eşinin heyecan ve sevgisini paylaşmalı, kendisini ona tabii ve fıtri bir şekilde, isteyerek teslim etmeli. Cimanın bir yaratılış vazifesi olduğunu düşünmeli, mana ve hikmetlerini hatırlamalı, sevgisine ve yaratılış özelliklerine güvenip, yersiz korku ve endişelerden sıyrılmalı.

Düğünün stresli ve gergin ortamından sonra eşler, uykusuz, yorgun düşebilir. Bu bakımdan cimaya çoğu zaman hazır olmazlar. Bu durumda, ilk cima tehir edilebilir. Bunun hiç mahzuru yoktur; aksine çok faydası olabilir.

İlk gece
, eşler için en meraklı heyecanların yaşandığı andır. Yıllar yılı beklenen, hasretle gözetlenen, genç kız ve delikanlının rüyalarını süsleyen, sevinçli, tatlı ve heyecanlı bir zaman. Daha önce gayrı meşru hayat yaşayan bu duygudan mahrum kalır.

Damat, tebessüm ve nezaketle içeriye girmeli, geline selam vermeli ve onu tebrik etmeli. Moral verici sözlerle gelinin gönlü alınmalı, heyecanını yatıştırmaya çalışmalı. Gelin de ona güler yüzle karşılık vermeli, lüzumsuz somurtkanlık ve çekingenlik göstermemeli.

Bu gece, iki rekat nafile namaz kılıp dua edilir. Gelinin ayağı bir leğende yıkanır, odanın köşelerine serpilir. Bugünlere kavuşmanın şükrü ve gelecek günlerin saadeti için, Allahü teâlâya dua edilir. Bu arada, oturup, bir müddet sohbet etmeli. Böylece, fazla heyecan atılmaya çalışılır.

Her kız, bu ilk gecede, az-çok ürkeklik ve çekingenlik gösterir, utanır, sıkılır. İlk defa bir erkekle baş başa buluşmanın, ona açılmanın utancını hisseder. Bu hâli, gayet tabiidir, hoş karşılanmalı.

Erkek kızı hiç sıkmadan ve zorlamadan, samimi bir yakınlık göstermeli, ürkekliğini gidermeye çalışmalı. Kız konuşmaktan, ona açılmaktan çekinse bile, erkek samimi sohbet ve yakınlığı sabırla sürdürmeli, onun gönlüne yavaş yavaş girmeli. Kızın sessizce dinlemesi ve ara sıra hafif karşılık vermesi de kâfidir. Bütün mesele, öpüp okşayarak kızı cimaya hazır vaziyete getirmektir! İlk gecenin değişmez bir ölçü olmadığı unutulmamalı. İlk gece yalnızca bir başlangıçtır. İlk deneme başarısız olabilir, bu normal kabul edilmeli.

İnancı gereği kadından uzak kalan erkek, çoğu zaman kadını yakından gördüğünde veya dokunmasıyla hemen boşalabilir. Ümitsizliğe kapılmayıp, yarım saat kadar sonra ön hazırlıktan sonra, tekrar harekete geçilir. İkinci halde ilk heyecan geçip hemen boşalma olmayacağı için ön hazırlık daha rahat şekilde yapılabilir. Bu durum çok önemlidir. Bu durumu bilip kendilerini buna göre ayarlayan eşler rahat eder. Olduydu olmadıydı endişesine kapılmaz. Çünkü bu normal bir olaydır. Birkaç saat dinlenilebilir veya ertesi güne tehir edilebilir. Böyle bir durumda genç kız da durumu kabul etmeli, anlayışla karşılamalı.

Temas başarıyla sonuçlanınca, erkek mutluluk hislerini eşiyle paylaşmalı, ona teşekkürlerini sunmalı ve bütün bir hayat boyunca saadetlerinin devamı için dua etmelidir.

Zifaf gecesinde kızda ürkeklik ve çekingenlik görüldüğü zaman, erkek, ilk karşılaşmanın normal bir neticesi olan bu hâli hoş karşılamalı, lüzumsuz telaş ve sabırsızlık göstermemeli. İlk geceki kabalıktan doğacak ürkeklik, incinme ve tatsızlık, daha sonra uzun müddet silinmeyen etkisini gösterir. Bunun gibi, o gecenin sabır ve nezaketinin mükafatı da sonradan görülür.

İlk olarak bir erkekle buluşmak, yıllarca barındığı ailesinden ayrılıp, yeni bir aile hayatına girmek, bir kız için elbette çok önemli bir olaydır. O anda, erkeğin geniş şefkat ve sevgi kanatlarına ihtiyacı vardır. Bir kadın, kendisiyle buluştuğu ilk erkeği asla unutmaz. Eğer kadın ilk zifaf gecesinde tatlı heyecanlar yaşamışsa, sevgi, sabır, nezaket ve geniş bir anlayışla karşılaşmışsa, o erkeğe ömür boyu minnettar kalır. Bu ilk olay, kadın için unutulmaz bir hatıradır. Hatta o adam o kadını sonradan terk etse, hayal kırıklığına uğratsa bile, kalbindeki o esrarlı hatıra daima yaşar.

Gerdek gecesi
Erkeklik gösterisi sanılan, "kedinin bacağını ayırmak" gibi kabalık uygun değildir. Bilhassa bu gece, erkek de çok nazik olmalı!

"Bir kadın, on senedir kocasıyla garip bir şekilde yaşıyor Ancak ayda bir defa temasta bulunuyor ve bu temas esnasında da kadın tamamen soğuk davranıyor. Gerdek gecesi, kocası bu kadının kalbini kırmış. (Ne zayıfmışsın, hem de çirkinmişsin) demiş. Kadın bunu unutamamış. Kadını yaralayacak, zayıfsın, şişmansın, uzunsun, kısasın, yaşlısın gibi sözlerden uzak durmalı!

Ön hazırlık:
Gerdek gecesinde diğer önemli husus da, ön hazırlığın gelini ürkütecek ve gönlünü soğutacak bir vaziyette olmamasıdır. Bunun için bir de, soyunma sırasında dikkatli olmak gerekir. Bir kere damadın gelini kendi eliyle soymaya kalkması doğru değildir. Gelin ve damat, kendi kendine soyunmalı. Çırılçıplak soyunmak da uygun değildir. Ekseriya gelin, erkeğin karşısında ilk defa çıplak olarak görünmekten ve erkeği çıplak olarak görmekten dehşet ve sıkıntıya düşebilir.

Soyunma sırasında, utanma duygularının korunması için, bu işin de perdelenmesi gerekir. Bunun için ya lamba söndürülmeli veya az ışıklı gece lambası bulundurulmalı. Çıplak vücutla ortada görünmenin vereceği sıkıntıyı hesaba katmalı. Bu durum edebe de aykırıdır. Âişe validemiz, (Ben Resulullahın edep yerini görmediğim gibi, o da benim edep yerimi görmedi) buyuruyor. Müslüman da bu sünnete uymaya çalışmalı!

Bazı erkekler, zifaf gecesinde hem kendi vücutlarını teşhir eder, hem de kadını tamamen soyarak, kaba ve hoyratça davranışlarıyla, gelini sıkıntı içinde bırakırlar. Bu çok yanlıştır.

Soyunma olayında, ayakta büsbütün soyunmaya kalkışmamalı, yalnız üstteki kaba elbiseler çıkartılmalı, iç çamaşırları, yorgan altına girdikten sonra çıkarılmalı.

İlk temas:
Zifaf gecesinde sevgi oyunu önemlidir. Sevgi oyunu nâzikâne, erkeğin gelini heyecana getirme tekniği mükemmel olduğu zaman, kadın ne kadar utangaç olursa olsun, yavaş yavaş eşine itimadı çoğalmaya ve rahatlamaya başlar. Ondan sonra teslimiyet duygusu artar, çekingenlik yerine arzu doğmaya başlar. Birçok gelini inciten ve ürküten şey, eşlerinin bu gece kaba ve anlayışsız davranmalarıdır. Henüz mahcubiyet içinde bulunan bir gelini, evlilik hayatına yavaş yavaş alıştırmalı. Damat, gelinde arzu uyandırma yollarını aramalı, utangaçlık hislerinden kurtulmasına yardımcı olmalı. Normal bir kadın, belki kocasının arzusunu tahrik etmek için önce çekingen davranır. Aslında o, fethedilmekten hoşlanır. Fakat mukavemetin kaba bir şekilde kırılma teşebbüsünü asla hoş görmez. Bunun için damat, nezâket, sabır ve incelik hususlarını asla gözden uzak tutmamalı. Gelin de, hayatının belki en heyecanlı anlarını yaşayan eşinin başarısını baltalayacak davranışlardan, mümkün olduğu kadar kaçınmalı.

Bekâretin izâlesi:
Normal vasıfları taşıyan kız ve erkek için, bunun bir zorluğu olmaz. Yapılacak iş; sevgi oyunlarıyla temas ortamı hazırlanır, gelin o safhaya geldikten sonra, yani ilişkiyi kolaylaştırıcı kaygan sıvı gelince, üstten aşağı hafif kuvvette bir tazyikle zifaf ilişkisini tamamlanır. Kız uyarılamaz, kaygan sıvı gelmezse, bir merhem kullanılmalı. Cinsiyet organlarına bir miktar vazelin sürmek bu işi kolaylaştırır. Kızlık zarının yırtılmasında, kanama ve acının hafifletilmesi için eşlerin yatakta alacakları pozisyon önemlidir. Bunun için, genç kız bacakları ayrık ve dizleri bükülmüş vaziyette sırt üstü yatmalı; erkek diz ve dirseklerinin desteğini kullanarak, cinsiyet uzvunu eşinin döl yoluna üst taraftan ve üst kenarı boyunca, aşağı doğru kaydırarak koymalıdır. Burada cinsiyet organının hazneye girişinde, eşinin hazne ağzının tabii açıklığı yardımcı olur. Bu esnada zar gerilir ve yapılan basınçla, umumiyetle iki yerden ve arkaya doğru yırtılır. İşte, sözü geçen hafif ağrı bu anda, zarın direnci ile erkeğin cinsi uzvunun yapacağı güçlü tazyik karşı karşıya geldiğinde duyulur. Böyle bir durumda genç kızın kalçalarını küçük bir hareketle kasarak eşine yardımcı olması iyi olur. Aslında temas öncesinde, genç kızın cinsi bakımdan başarılı bir şekilde uyarılması, temasın her iki taraf için de kolayca tahakkukuna yeterlidir. Cinsi tatmine erişen genç kızın ve erkeğin cinsi organlarında, girişi kolaylaştıracak kaygan sıvılar ifraz edilir.

Vazelin kullanmak birleşmeyi kolaylaştırır. Ama asıl çözüm, temas öncesi hazırlığın ideal şekilde yapılmasıdır. Kadın, okşama ve sevişme ile hazır vaziyete gelmiş olmalı! Bu olursa, başka bir tedbire ihtiyaç duyulmaz.

Tahriş, acıma gibi hallerde, sonraki temaslar için 1-2 gün ara vermek iyi olur. Ama bu da şart değildir. Karşılıklı istek varsa, ertesi gün veya birkaç saat sonra temas yapılabilir. Aşırı istek acıyı hissettirmez. Zarın yırtılmasıyla gelen kan durmazsa telaşa mahal yoktur. Genç kız sırt üstü vaziyette dizlerini kaldırıp bacaklarını kasarak bitiştirirse, kanama çoğu zaman kendiliğinden durur. Nadiren de olsa durmayıp aktığı da görülür.

Gerçekten de cinsi temasa her iki tarafın da ruhen ve bedenen çok iyi hazırlanmış olmaları, erkeğin eşini başarılı bir şekilde uyarması ve her ikisinin de cinsi heyecan bakımından tatminkâr bir seviyeye çıkmaları hâlinde neredeyse hiç acı duyulmaz. Aşırı heyecan, aşırı zevk ağrı hissini ortadan kaldırır. Savaşta ve kavgada yaralanma, neden sonra kan görülmesi ile anlaşılır. Bu arada, eşlerin birbirine yardımcı olması, bilhassa erkeğin çok sabırlı, anlayışlı ve şefkatli olması gerekir.

Zifaf gecesinde acı duymak korkusu, yabancı bir erkekle en mahrem buluşmanın verdiği utanma hissi ve kızlıktan kadınlığa geçiş gibi, çok önemli bir dönüm noktasında bulunuşu dolayısıyla, kadının göstereceği çekingenliği anlayışla karşılamalı.

Onu samimiyetle kendisine alıştırdıktan ve ürkeklik hislerini teskin ettikten sonra, nâzik ve yumuşak bir surette birleşmelerini temin etmek, erkeğin vazifesidir. Netice olarak; zifaf gecesinin ilk teması ve sonrasında, dikkatli, sabırlı ve ihtiyatlı olmalı. Bu hususlara dikkat edilmezse, cinsi temastan kadın, zevk yerine acı ve ıstırap duyabilir. İlk zifaf ilişkisinde, arzulanan cinsi zevkin bulunamaması tabiidir.

Zifaf engelleri:
Zifaf gecesi, ciddi bir engelle karşılaşıldığı zaman, ilişkinin daha sonraki gecelere tehir edilmesi gerekir. Mesela kızın hayız hâli devam ediyorsa, beklemeyi tercih zarureti vardır. Esasen gerdek gecesinin, kızın hayızdan temizlendiği zamana getirilmesi gerekir. Zifaf ilişkisinin de, illâ ilk gecede tamamlanmış olması gerekmez. Sabır ve anlayışla hareket edilirse, sonraki gecelerde güçlük ve engeller ortadan kalkar.

Bazı erkekler, bu gece kapıldıkları aşırı heyecan sebebiyle, geçici iktidarsızlığa düşebilirler. Gerdek gecesi böyle bir olayla karşılaşılırsa, teşebbüsü birkaç saat geciktirmek veya sonraki gecelere bırakmak gerekir. Çünkü bu durum geçici bir başarısızlıktır; bir müddet sonra heyecan ve engellerin çözülmesiyle geçer. Duruma göre birkaç saat veya birkaç gece sürebilir.

Zifaf engellerinin başlıcaları:

Kızın aşırı ürkekliği:

Bu durum, birçok kızların öteden beri sahip olduğu zifafın çok sıkıntılı geçeceği gibi bazı yanlış kanaatten dolayı olabileceği gibi, o gece erkeğin kaba bir "erkeklik" gösterisiyle, sabırsız, nezâketsiz ve hoyrat davranışlarından da ileri gelebilir.

Erkeğin endişesi:

Bazı erkeklerin, zifafta başarısız kalma endişesinin içlerinde yer etmesi, bu duygular içinde telaş ve heyecan göstermesi; ayrıca temas esnasında "erken boşalma" hâliyle karşılaşmaları, geçici bir başarısızlık sebebi olabilir.

Çeşitli etkiler:
Birçok yerlerde görülen zifaf neticesini bekleme âdetlerinin, erkek üzerindeki psikolojik baskısı, zifaf mekanının elverişsiz, gürültülü ve görüntülü bir yerde oluşu, o anda kadında beklenmedik tatsız bir hâlin görülmesi, o kadına karşı duyulan sevgi, şefkat ve hürmet duygularının aşırı dereceye varması, geçici iktidarsızlık sebeplerine dahildir. İşte bu gibi hallerle gerdekte cinsi başarısızlığa uğrayan, bunun geçici olduğunu idrak edip, ilişkisini daha sonraki gecelere ertelemelidir.

Zifaf âdetleri:
Her memleketin, çeşitli ve farklı özelliklerde evlenme ve zifaf âdetleri vardır. Ekserisi anormal ve lüzumsuzdur. Dinimize aykırıdır.

Zifaf gecesinde, gelin ve güveyin yakınları tarafından dışarıda nöbet tutulması veya sabahleyin çarşaf kontrolü tuhaf ve kaba bir âdettir. Bazılarında ise, neticeyi ilan cinsinden silah atma, belli bir işaret ve alamet gösterme gibi farklı usuller vardır. Bunun doğuracağı zararlardan bazıları şöyledir:
1- Gerdeğe giren eşler, o akşam heyecanlı olur. Erkek, bir kontrol durumuyla karşılaştığı zaman daha da endişe duyacak, belki bu sebeple o gece iktidarsızlık gösterebilir.

2-
O gece kapı bekleyenler, ilişkinin vaki olmadığını anladıkları zaman, hem damadın maneviyatı kırılır, hem de yanlış bir kanaatin dedikodusu yapılır. Böyle bir baskı ve kontrol altındaki ilişkiden, beklenen netice alınamayınca, gelin-damat ve diğer akrabalar arasında, üzücü ve kırıcı olaylar ve kavgalar meydana gelebilir.

3-
Zifafta bekâret işareti açıkça görülmeyen bazı kızlar da vardır. Bu görülmeyince yanlış hüküm verebilirler. Böylece evliliğin başında, günahsız bir kızın, "iffetsiz" olarak ilan edilmesine sebep olurlar. Bu da namuslu bir kız için, gerçekten çok çirkin bir suçlamadır.

4-
Eşler arasındaki mahrem sırlar, çevreye yayılmış olur. Dilden dile dolaşırken herkes bir şey ilave eder. Yanlış dedikodulara sebebiyet verir.

5-
Zifaf gecesinin mahremiyeti, gelin-güvey arasında kalmalı. Şayet gerdek sonrası, ciddi şüpheler hasıl olup da, erkek müşkül durumda kalırsa, kimseye ifşa edilmeden, bu meselede tecrübesi olan ebeye veya kadın doktoruna gidip, gizlice öğrenebilir.

Bekâret özellikleri:
Bâkire kızın zifaf gecesinde, yanlışlıkla haksız bir muameleye uğramamasına dikkat etmelidir. Bazı kızların zifafında -kızlık zarının özelliğinden dolayı- yırtılma olmaz, bekâret işareti açıkça görülmez. Bu incelik bilinmezse, yanlışlıkla töhmet ve hataya düşülebilir. Böyle bir duruma meydan verilmemelidir. Bekâret hususunda kuvvetli şüphe hasıl olup da, iffetsizlikle itham durumu ortaya çıkarsa, kadın doktoruna başvurulabilir.

Sayıları, % 5 gibi az da olsa, bazı kızların ilk cinsi temasında, bekâretlerinde bir değişiklik olmadığı bilinmektedir. Bunlar daha çok "halkalı, hilâlli" kızlık hâllerinde olur. Bunlardan bir kısmı, ilk doğuma kadar bâkire kalabilir. Tabii ki bu özelliklere sahip olup da zifaf hâlinde zedelenme olmayan kızlıklardan, genelde beklenen kan işareti de görülmez. İşte böyle bir durumda, bu işin inceliğini bilmeyen ve "bâkire" bir kızla evlendiği inancıyla zifafa giren bir erkek, burada beklediği işareti göremeyince, telaş ve endişeye kapılabilir. Ortada kesin deliller olmadan, namuslu bir kadını "fâhişe" olarak itham etmek de, büyük günahtır. Bütün bunlar hesaba katılınca, mutlak bir işaret görülmedi diye ortalığı karıştırmak da, gerçekten lüzumsuz ve mesuliyetli bir durumdur.

Ne var ki, zifafta eşini bâkire olarak bekleyen bir adam da, aradığını bulamayınca, en azından vicdanen şüpheli ve huzursuz olacaktır. Bunun sıkıntısından kurtulmak için: Ya yukarıdaki ihtimalleri düşünerek hüsnü zan etmek ve bir mesele çıkartmamak; yahut şüphe ve sıkıntıyı atmak için, gelin-damat arasında, özel bir kontrol ve anlaşmayla, mâkul ölçülerde neticeyi tatlıya bağlamak; veya lüzum görülürse, bir hekime gösterip işin mahiyetini öğrenip gereğini yapmak gerekir.

Hassas bölgeler:
Öpüşme; hem cinsel beraberliği başlatır, hem de orgazma varmada önemli bir rol oynar. Dudaklar ve dil, en duyarlı bölgelerdendir. Özellikle alt dudakların ve dilin emilmesi, kadınlar için cinsel hazzı artırıcı etki uyandırır. Bu bakımdan, eşler sevişme ve birleşme sırasında yapacakları hareketlere çok dikkat etmeli, ilişkiyi bir işkenceye çevirmemelidir.

Esas itibariyle, kadın vücudu duyarlı ve cinsel uyarılmaya açıktır, bu açıdan, kadın vücudunun hemen her noktası, aynı zamanda bir haz noktasıdır. Ancak, cinsel zevk açısından bazı bölgeler daha gelişmiştir. Bunların başında "klitoris" gelir. Bu, kadınlık organının üst tarafında bulunan bir çıkıntıdır. Bu organ, erkeğin penisi gibi bir yapıya sahiptir ve cinsel uyarma sonucu kabarır. Kadın vücudunun en duyarlı noktası olduğu için, klitorisi sürekli uyarmak, üzerine baskı uygulamak yanlıştır ve bu zevkten çok acı verebilir. Klitorisi, hafifçe okşamalıdır!

Cinsel organ dışındaki haz ve uyarı bölgelerinin başında, göğüsler gelir. Kadınların meme uçları adeta birer klitoris görevi görür ve uyarılmaları kadına büyük haz verir. Aynı şekilde, memelerin koltuk altlarına doğru uzanan yan kısımları ile iki memenin ortası, bir de altlarındaki yuvarlıklar, hassas ve uyarıya açık bölgelerdir.

Kadın vücudunun geri kalan hemen tüm bölümleri de, kadından kadına değişen bir biçimde, yüksek duyarlığa sahip olabilir. Bunlar, bacak araları, göbek yuvarlağı, kulaklar, boyun, ense, sırt.

İlişkiden önce, hassas bölgelerin hafif okşamalarla tahrik edilmesi gerekir. Ama bu okşamaya da, belirtilen en hassas bölgelerden başlanmaz. Daha az hassas bölgelerden başlayarak, en hassas bölgelere, merkeze doğru kaydırılan yumuşak bir okşama idealdir.

Oral seks denilen, erkeklik uzvunu kadının ağzına alması, dini açıdan çok çirkin ve günah olduğu gibi sağlık açısından o derece tehlikelidir. Yapılan araştırmalarda, aids hastalığının bu yolla da bulaştığı tespit edilmiştir. Ayrıca erkeğin kadının organını öpmesi yalaması da aynı derecede tehlikeli, çirkin ve günah bir harekettir.

İlişki safhası:
Eşlerin ihtiyacına göre uzunca veya kısaca yapılan başlangıç oyunlarından sonra, şehvet hislerinin iyice uyanmasıyla, kadında birleşmeyi kolaylaştırıcı mezi denilen sıvı çıkar. Kadın, cinsi his bakımından zayıf olur veya yeterince tahrik edilmemiş bulunursa, böyle bir sıvı görülmez.

Temas safhasında en önemli mesele, erkeğin acele etmemesidir. Sabırla idare etmesini bilmek, erkeğe düşen önemli bir vazifedir. Eğer erkek, kadının hâlini düşünmeden sadece kendi zevki için davranırsa, bir-iki dakika içinde zevkin sonuna geliverir. Bu durum ise, kadını yarı yolda terk edip, sıkıntı içinde bırakır. O halde erkek, ihtiyatlı tavırlarıyla, "orgazm" durumuna gelmeyi geciktirmeli, bu noktada kadınla beraberliği sağlamaya çalışmalı.

Esas itibariyle birleşmenin sorumluluğu da erkeğe düşer. Erkek, birleşmeye doğru yönelirken, kadının bunu anlayacağını sağlayacak hareketler yaparak onu hazırlamalı, aynı zamanda da, yavaş hareketlerde bulunarak "birleşme" durumuna geçmeli. Sevgi oyunları sonucu uyarılmış bir durumda olan kadın, zevk içinde olduğu kadar, "şefkat" ihtiyacı da içindedir. Bu bakımdan, erkek hangi pozisyona geçecekse, bu arada hassas yerleri öpmeyi ve vücudunun çeşitli yerlerini okşamayı ihmal etmemelidir. Birleşme sırasında da, kararlı ama yumuşak olmaya çalışmalı, yavaş yavaş yaklaşmalı, başlangıçtaki yavaş hareketlerin temposunu sonra yavaş yavaş artırmalıdır.

Kadının orgazm hâline gelmesi, erkeğe nispetle daha geç ve yavaş olduğundan, başlangıçta gerekli tahrik oyunlarıyla bu zamanı hızlandırmak ve kısaltmak gerekir. Erkekle beraber kadının da tatmini için, orgazm devresinin hemen hemen aynı anda -veya erkekten önce- olması gerekir. Bu da hazırlanış safhasının iyi tanzimine, devamının sabırla idare edilmesine bağlıdır. Cinsi ilişkinin baştan sona normal bir bütün hâlinde, 15-20 dakika sürmesine ihtiyaç vardır. Bu müddet, duruma göre uzayıp kısalabilir.

Orgazmdan sonra genel olarak erkekler, baştakine benzer bir sevgi ve ilgi göstermeyi ihmal ederler. Kadın ise bu andan sonra da, sevgi kucağında bir miktar daha eğlenmeyi arzular. Bunu ihmal etmemelidir. Onun cinsi yakınlıktaki hissesinin önemli bir kısmı da, sonundaki muamelenin güzelce neticelenmesine bağlıdır. Öyleyse erkek, eşinin bu ândaki haklı arzusunu da ondan esirgememelidir. Son safhadaki bu arzuya cevap vermek için, yerine göre bir kendine çekiş, kucaklayış ve okşayış da kâfi gelebilir. Önemli olan, boşalmadan sonra hemen çekilmeyip, az da olsa bir ilgi gösterilmelidir!

Eşlerin tatmini
Cinsi yakınlıkta erkeğin tatmin olmasında zorluk olmaz. Fakat kadınların çoğu tatmin edilmemiş, doyuma ulaşamamış durumda kalırlar.

Gerçekte erkeğin cinsi başarısı ve eşini tatmin için, fazla güçlü olmasına ihtiyacı yoktur. Erkeklik organının küçük olmasının da rolü yoktur. Biraz cinsi teknik ve normal erkeklik vasfını taşıyan, ilişkilerde gerekli faaliyet gücünü kendinde bulan her erkek, bunu başarabilir. Kadının zevk bölgesi yüzeye çok yakın olduğu için erkeklik organı normalden küçük bile olsa, cinsi tatmine engel değildir.

Evlilik hayatında pek az tatmin olabilen, hatta hiç olmayan kadınlar da vardır. Sık sık tatminsiz bırakılırsa ve bilhassa iyice duygulanma safhasında temas kesilirse, kadının huzurunu kaçırır. Bu da, evlilik saadetine zarar verir. Cinsi tatminsizliğe maruz kalan kadın, sinir gerginliğinin verdiği ıstırapla, çok zaman uykusuz kalır. Gittikçe erkeğiyle ilişkiden çekinmeye başlar; ona olan sevgi ve itimadı sarsılır. Neticede sıkıntı, sinir bozukluğuna yol açar. Bu durum devam ederse, evlilik hayatı tadını kaybeder. Erkeklerin pek çoğu, bu noktada gaflete düşer. Erkekleriyle geçinemeyen kadınların yüzde doksanı da, cinsi tatmini bulamayan kadınlardır.

İlişkide kadının boşalması ve tatmini
Sık nefes, mahrem bölgede hafiften kasılmalar ve gevşeyip rahatlama gibi hâllerden belli olur. Bunlar sezilmiyorsa, onun tatmin olmadığı bilinmelidir. Kadındaki bu hâlin en önemli sebebi erkeğin sabırsızlık ve dikkatsizliğidir. En önemli çaresi de, erkeğin ilişki tekniğini gerektiği kadar bilmesi ve dikkat etmesidir. Bu iş, evlilik hayatında zamanla kazanılan tecrübelerle gelişir. İlk safhada mükemmellik beklenmez.

Orgazm olayı
En başta gelen problem budur. Bunu beceremeyen istenilen neticeye varamaz. Bunun için, damdan düşer gibi yapılan bir temas, kadın için büyük hayal kırıklığı ve tatminsizlik demektir.

Birleşmede orgazma ulaşan kadın sayısı oranı hayli düşüktür. Ömründe orgazm olmamış kadın sayısı da az değildir. Orgazma ulaşamamanın sebebi, ekseriyetle, psikolojik gerginliktir.

Cinsi temasın başarısında psikolojik yakınlık ve hazırlığın yanı sıra, uygun yer ve zamanın da büyük önemi vardır. Kaba olmadan, tatlı bir şekilde yapılan tembihler mutlaka tesirli olur. Sabır, güven, anlayış, sevgi, şefkat. Bunlar uzun ömürlü ve mutlu bir evliliğin önde gelen şartlarındandır.

Bu arada sık sık boşalma noktasına gelebilir. Böyle durumlarda, kendisi hareketi durdurur, eşinin de durmasını, hareket etmemesini söyler ve eşi de ona yardımcı olursa, erken boşalmayı önlemek mümkün olabilir. Sakinleştikten sonra, tekrar devam ederler. Sakinleşmenin, boşalmayı geciktirmenin başka bir yolu da, zihni başka yönlere kaydırmaktır. O anda hanımı ile beraber değil de, başka yerde, başka işlerle ilgilenmeli, zihnini dağıtmaya çalışmalı. Mesela, yarın yapacağı işleri düşünür. Geçmişteki hoşlanmadığı olayları hatırlarsa orgazm gecikebilir.

Önce uyarma, sonra gerilimi sona erdirme safhalarından meydana gelen bu metotta, birbirini takip eden tembih ve durma seansları sırasında, erkek boşalmaksızın cinsi heyecanın en üst mertebesine çıkmayı öğrenebilir. Bunu geciktirmek, tecrübeyle zamanla öğrenilir. Bu süre ne kadar uzun sürerse, o kadar iyi netice alınmış olur, o kadar faydalı olur. Bu esnada erkek boşalsa bile bu geciktirmeden dolayı organının sertliliği hemen kaybolmaz. Dolayısıyla kadın orgazm olamamış ise bu sırada o da orgazm olmuş, rahatlamış olur. Kısacası erkek kendine her ne metotla olursa olsun hakim olup, boşalmayı istediği zaman, kadının durumuna göre ayarlaması gerekir. Erkek sabırlı davranıp, eşinin hassas bölgelerini tahrik ederek, onun da cinsi tatmine erişmesi için gayret gösterirse, zamanla kendi orgazmını geciktirmeyi öğrenebilir. İradesine hakim olarak, gerekli ayarlamayı yapabilir. Genellikle penisin hazneye girmesi ile 2-3 dakika içinde boşalabilir. Buna meydan vermemek için, erkeğin iradesine hakim olarak penisi dışarı çekmesi veya hareketsiz durması gerekir. Bu esnada 10-30 saniye kadar derin derin nefes almalıdır. Yarım dakikalık bir duraklama, genellikle boşalma isteğini geriletir. Bu hususta bir başka tavsiye, sıkma metodudur. "Tehlikeli" an gelmeden önce, penisin dibi, yani torbaların altı ile makat arasındaki perine bölgesi sıkılır. İşaret ve orta parmak kullanılarak yapılacak bu tazyik, boşalmayı geciktirici bir tesir yapar. Şu da unutulmamalıdır ki, kadının mutlaka orgazm olmasını beklemek de yanlıştır. Belirtilen şartlarda yapılan bir birleşmede kadın rahatlar. Zaten her defasında kadının orgazm olması da çok zordur. Her defasında orgazm olması kadını yıpratır. Bunun için kadın, zaten her beraberlikte bunu beklemez. Psikologlar mutlaka orgazm demenin yanlış olduğunu belirtmektedir. Orgazm önemli olmakla beraber dikkati devamlı orgazm üzerine çekmek de yanlış olur. Bu konudaki zorlama cinsi beraberliğe olumsuz etki edebilir.

Kısacası cinsel birleşme eşittir orgazm demek değildir. Orgazmda önemli olan bunun önemini bilip kadını bundan mahrum etmemektir.

Pozisyonlar
Evlilik hayatı boyunca cinsi münasebetlerin, şeklen değişmeyen bir vaziyette devam etmesi bıkkınlığa sebep olabilir. Bunun için, zaman zaman farklı şekil ve vaziyetleri kullanmaya ihtiyaç görülebilir. Bunun da dinen bir mahzuru yoktur. Cinsi temasta en uygun pozisyon, kadın sırt üstü yatar, erkek kadına yüzü dönük olarak üstten yaklaşır

Ay hâlinde iken
Ay hâllerinde, erkekle bir araya gelmemelidir. Büyük günahlardandır. Ay hâlinde, kadının tenâsül yolları kanla dolgun, rahmin damarlarının ağzı açık, az çok bereli bir hâldedir. En titiz ve temiz olanlarda bile, bu yollarda sinsi bekleyen milyonlarca mikroplar vardır. Ay hâllerinde bunlar hemen süratle ürer, çoğalır, kuvvetlenir; fırsat kollar ve en ufak bir sebeple hemen bereli bulunan tenâsül uzuvlarını, rahim ve yumurtalıkları sarar. Bu ara vuku bulan cinsi yakınlık, mikropların her yana yayılmasına sebep olur. Bu hâl kadını hasta eder. Devamlı olursa fazla kan boşanmalarına, bel ve kasık ağrılarına, ciddi birçok kadın rahatsızlıklarına sebep olur. Sonra, âdet kanının kendine mahsus ağır bir kokusu vardır. Bu koku, pek temiz kadınların bile ter ve tenini kaplar. Bu kokudan kadın kendisi bile tiksinir. Bu sırada vuku bulan cinsi yakınlıkta, bu ağır koku erkeği de tiksindirir. Kadın bunları bilerek, temizliğe bu zamanda daha çok dikkat etmeli ve eş oynaşından hep uzak kalmalı, yakınlıkta bulunmamalıdır. Ay hâlinde ilişki haramdır, büyük günahtır.

Lohusa iken de, yakınlıkta bulunmaktan sakınmalıdır. Bu da haramdır. Zira doğum esnasında tenâsül uzuvları, bilhassa rahim, hazne berelenir, çok defa yırtıklar husule gelir. Bu sırada kadınla yakınlıkta bulunmak, kadını pek fena örseler. Mikropların hemen faaliyete geçmesi birçok önemli kadın hastalıklarının meydana gelmesine sebep olur. Onun için rahim ufalmadan, kadının tenâsül uzuvları tabiî hâlini almadan kadına yanaşmamalıdır.

Gebeliğin son üç haftasında ilişki kadın için zararlı olabilir. Fakat dinen günah değildir.

Tekrarlama zamanı
İlişkiyi tekrarlama zamanı ve miktarı şartlara göre değişik olur. Bundaki genel ölçü şudur: Kendiliğinden uyanan ve sonunda yorgunluk vermeyen, insana ferahlık ve zindelik kazandıran ilişkiler, tabii ölçüde demektir.

Hâli ve yaşı müsait kimseler için bunun muayyen bir sınırı olmamakla beraber, aradan 4-5 gün geçmeden tekrar edilmemesi yerinde olur. Çünkü erkek, boşalttığı cinsi enerjiyi, ancak bu müddet zarfında kâfi miktar doldurur. İlişkilerin, evli eşler için kırk yaşına kadar, ortalama haftada iki defası normal sayılırken, kırkından sonra haftada bir, ellisinden sonra iki haftada bir, altmıştan sonra ayda bir olması tabii ölçüde sayılmaktadır. Ancak bunlar kesin ölçüler değildir; her insanın hâl ve şartlarına göre değişiklik gösterir. Kadın haklı olarak, cazip hâlleriyle erkeğine karşı cinsi arzusunu hissettirince, erkeğin onu ihmâl etmeden, yakınlıkta bulunması gerekir.

Cinsi ilişkilerin fazla olması, erkeği sıkıntıya sokar. Yorgunluk, hâlsizlik ve dermansızlık yapar. Hele pek genç yaşlardan itibaren bu yoldaki aşırı faaliyetlerle yıllarca israfta bulunanlar, zamanla cinsi kudretlerini kaybedebilirler. Fazlası iyi olmadığı gibi, lüzumsuz cinsi perhiz de iyi değildir. İlişkinin fazlası bedene zarar verir, azı da ruha zarar verir, insanın psikolojisini bozar.

Erken boşalma
Gerçekten bir sıkıntı kaynağıdır. Erkeklerin yarıdan çoğu, erken boşalmadan şikayetçidir. Bu hâlin devam edip gitmesi kadın hakkında tatminsizlik ve huzursuzluk doğurur. Erken boşalmanın başlıca sebepleri; acelecilik, yanlış teknik ve heyecandır.

Acelecilik
Normal olarak erkeklerde cinsi boşalma, kadından daha hızlıdır ve birkaç dakikada gerçekleşir. Bazı kadınların orgazmı da kısa zamanda gerçekleşmekle beraber, çoğunda 5-10 dakikalık zamanı alır. Eğer erkek bu noktada acele davranıp, 1-2 dakika içinde orgazm olup ilişkiyi bitirirse, kadın, henüz arzulanan zevk seviyesine yaklaşmadığı için sıkıntı olur. Bu vaziyetten kurtulmak için, erkeğin ağır davranması zaruridir. İlk temas başladığı an, bir müddet bekleyip nefes alınır. Sonraki kısımda ise, ihtiyatlı hareketler ve yer yer duraklamalarla kendini emniyete alarak, boşalmanın geciktirilmesine çalışılır.

Yanlış teknik
İlişkinin başında gerekli olan heyecanlandırma oyunları ihmâl edilirse, normal olarak kadının orgazmı gecikeceğinden, erkek elbette ki ondan önce boşalma durumuna gelecektir. Bunun için başlangıç oyunlarını gerektiği ölçüde yerine getirmek suretiyle, aradaki mesafeyi kapatmak mümkündür.

Ayrıca erkekte idrar sıkıntısı varken temasa geçmek de, erken boşalmaya sebep olur. O hâlde ilişkiden önce abdest bozmak ve avret yerlerini soğuk suyla yıkamak da, boşalmanın geciktirilmesinde yardımcı olur. Bir de kendini arada bir sıkmak suretiyle, orgazmın hızlanması önlenebilir.

Heyecan
Lüzumsuz telaş ve heyecan, erken boşalmayı kamçılar. Bu hâl, daha ziyade zifaf gecesinde ve ilk temaslarda görülür. Merak ve heyecandan itidâlini koruyamayan erkek, erken boşalmayla o anda bir başarısızlığa düşebilir. Fakat bundan telaşlanmaya hâcet yoktur. Zifaf bahsinde belirtildiği gibi, bu olay o an için olağandır ve daha sonra normal dengesini bulacaktır. İlişkiden uzunca bir zaman uzak kalan eşler de, erken boşalmaya daha müsait duruma gelirler. Bu yüzden erken boşalma engeline takılan erkek, bir müddet sonra ikinci bir teşebbüsle de noksanını tamamlayabilir. Boşalmadan sonra bedenleri ayırmadan, bir süre daha bekleşmek de kâfi gelebilir.

Bu ölçüler içinde sabır alışkanlığına devam edilirse, ilişkileri 20-30 dakikaya kadar uzatmak ve birkaç ay içinde erken boşalma sıkıntısından kurtulmak mümkündür.

İktidarsızlık
Esas itibariyle, yaşı geçkin olmayan erkeklerin ereksiyon, yani organın sertleşme zorluğu çekmeleridir. Bunun bir biçimi de, ereksiyona geçme, ancak ilişkinin ortasında penisin yumuşamasıdır. Bu bozukluğun bazen penise kan iletimini düzenleyen prostat bezinden kaynaklanan fizyolojik bir temeli vardır. Ancak çoğunlukla nedeni fizyolojik değil, psikolojiktir. Bunun ölçüsü de, erkeğin, her sağlıklı erkekte görülen "sabah erken ereksiyonunda” bulunup bulunmadığıdır. Bulunabiliyorsa, iktidarsızlığın sebebi fizyolojik değil psikolojiktir.

Başta kendine güvensizlik, suçluluk duygusu, eşinden bıkma gibi sebeplerle gelen, ancak çok çeşitli sebeplerin yol açabileceği iktidarsızlığın önemli bir kaynağı da alkol ve sigaradır. Öte yandan, yaşı ilerledikçe, erkeklerin penislerinin hem dikelme açısı hem de ereksiyonda bulunabilme süresi, penisi sertleştiren damarların deformasyonu sonucu azalır.

Erken boşalma aslında fizyolojik bir bozukluk değildir ve birçok durumda, erkek ile kadın arasındaki orgazm süresinin farkından kaynaklanan bir olgudur. Erken boşalan erkek, genellikle çok çabuk uyarılabilen ve çok hızlı bir ereksiyona sahiptir. Aşırı heyecan sonucu, daha soyunmaya bile fırsat bulamadan boşalan erkekler görülmüştür. Ancak, sahici bir bozukluk olmadığından, eşlerinin de anlayış göstermesiyle erken boşalan erkekler kendi kendilerini eğitebilirler. Burada önemli olan, aşırı uyarıcı durumlardan kaçınmak, sakin olmaya çalışmak ve cinsel birleşmeyi mümkün olduğu kadar yavaş yavaş hareketlerle gerçekleştirmektir.

Cinsi istekte tutukluk, penisin sertleşmemesi veya sertleşmenin kısa sürmesi, normal bir cinsi temas devam ederken isteğin aniden kaybolması gibi iktidarsızlık hallerinin çoğu, psikolojik sebeplere dayanır. Bunun altında çoğunlukla başaramama korkusu ve yanlış saplantılar yatar. Sağlıklı ve yeterli bir cinsi eğitim alınamayışından da kaynaklanan bu korku, genç yastaki erkeklerde geçici iktidarsızlıklara meydan verebilir. Nitekim sinirli, heyecanlı, hassas ve evhamlı şahıslarda iktidarsızlık çok görülür. Bu gibi erkekler bir defa başarısız olduktan sonra, korkuları ve heyecanları iyice artar. Hatta aşağılık kompleksine bile kapılabilirler. Çünkü her ilişkide hormonlar yeniden faaliyete geçirildiğinden, evlilik hayatında belirli ve düzenli aralıklarla devam ettirilen cinsi hayat, cinsi iktidarın da uzun ömürlü olmasını sağlar.

Cinsi gücü arttırmaya dönük ilaçların tesiri bir yere kadardır. Bu gibi ilaçlar da rast gele kullanılmamalıdır.

İktidarsızlık sebepleri:
1-
Uzun müddet, aşırı derecede ilişkide bulunmanın sebep olduğu fazla israf.

2-
Sinir yollarını tahrip eden ve vücudu eriten bazı yıpratıcı hastalıklar.

3-
İlmi meseleler üzerinde, fazla çalışma sonucu hasıl olan yorgunluğa bağlı geçici arıza.

4-
Gebeliğe mani olmak için, bazı erkekler tarafından kullanılan prezervatif.

5-
Tiksinmekten doğan nefret, hissi veya aşırı sevgi ve şefkat hâlinde beliren hürmet duygusu.

6-
Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan şiddetli korku ve endişeler.

7-
Fazla duygulanma ve sinirlenmelere bağlı heyecan ve asabiyet.

8-
Yaşlanmaktan dolayı ortaya çıkan tabii iktidarsızlık.

9-
Âşık olmaktan ileri gelen duygu veya tatsız hatıralar.

10-
Gıdasızlık, vücut yorgunluğu.

11-
Alkollü içkiler, keyif verici ve uyuşturucu maddeler.

12-
Büyü.

İktidarsızlık arızaları ekseriyetle geçicidir ve hemen hemen hepsinin de çaresi vardır. Doğru teşhis konduktan sonra, tedavisi zor değildir.

Bedeni tedavi
Bedeni arızalar içindir. Kuvvetli gıda, muntazam uyku ve istirahat, bir müddet cinsi yakınlıktan uzak kalmak, temiz hava seyahatleri, ılık su, deniz ve kaplıca banyoları. Ayrıca cinsi arzuyu arttıran kuvvet macunları ve faydalı ilaçlar da vardır. Fakat ilaçlar son çaredir; mecbur kalmadıkça başvurmamalı, daha ziyade tabii gıda almalı!

Ruhi tedavi
Ruhi olaylardan dolayı zuhur eden iktidarsızlığın tedavisinde en iyi hekim, yine o şahsın kendisi sayılır. İktidarsız olduğuna iyice inanan, hakikaten öyle oluverir. Böyle bir kanaatten sıyrılınca da, bu dertten kurtulur. Bir de anlayışlı hanım, bu derdin devasında yardımcı olabilir.

İlaç ve besin takviyesi
Beslenme ve vitamin takviyesi yararlıdır. B6 ile birlikte diğer B vitaminleri, A vitamini, F vitamini, demir ihtiva eden gıda ve ilaçlar, proteince zengin gıdalar faydalıdır. Padişah macunu diye bilinen gıda ve ilaçlar genel olarak kalori bakımından zengin ve beslenme yetersizliğinden doğan ciddi problemleri bertaraf edebilecek vasıftadır. Aynı şekilde bal, pekmez, helva gibi besinler de faydalı olur.

Beslenmeye ve vitamin eksikliklerine dikkat edilmelidir. Psikolojik faktörlerin rolünü düşünerek, asabi gerginlik, endişe ve korkulardan uzak durulmalıdır. Aşırı ve ihtiraslı çocuk isteğinin dahi geçici kısırlık sebebi olabileceği bilinmelidir. Bilhassa genç kızlar ve kadınlar taş ve rutubetli zeminlerde çalışmamalı, oturmamalı, ayaklar başta olmak üzere vücutlarını soğuktan korumalıdır. Banyo, deniz, kaplıca sonrasında ıslak dolaşmamalı, hemen kurulanmalı. Âdet zamanlarında denize, havuza, kaplıcaya girmemeli, bugünlerde temizliğe azami dikkat etmelidir. İçi su dolu küvette banyo yapmamalı. Yağmurlu ve soğuk havalarda ayaklar sıcak tutulmalı, tercihen yün çorap giyilmeli. Naylon veya sentetik iç çamaşırlarından sakınmalı, yünlü iç giysiler tercih edilmeli. Âdet günlerinde kullanılan bez, pamuk ve petler sık sık değiştirilmeli. Muayyen günlerde aşırı yorucu beden faaliyetlerinden kaçınmalı, istirahat etmeli.

Bazı kadınlar, cinsiyet hissi bakımından soğuk olur, ilişkilerden bir zevk almazlar. Bu durum, kadında üreme uzuvlarının olgunlaşmaması, erkeğin, ilişkilerde kabalık gösterip kadını hırpalaması, onun cinsi hayatta devamlı tatminsiz bırakılması gibi çeşitli sebeplerden ileri gelebilir. Bilhassa erkeğin eşine karşı samimi sevgi ve ilgisinin, bu olumsuz soğukluğu gidermekte önemli etkisi vardır.

Zinanın sebepleri
Zinanın başlıca sebebinin cinsi değil, ruhi tatminsizliğin büyük önemi olduğu ortaya çıkmıştır. Öyleyse, ıstırabın kökü buradadır. İnanç zayıflığı varsa, erkek sevilmediğini veya takdir edilmediğini hissettiği anda, başka bir kadın arama arzusuna kapılır. Kadın için de aynı şey söylenebilir.

Eğer günlük hayatında karı koca birbirine sevgi ile mukabele ederse, cinsi ilişkiler de bu sevgiyi aksettirecek ve zenginleşecektir. Şimdiye kadar keşfedilmiş olan en iyi ilişki tekniği, evlendiği insana karşı sıcak, derin bir sevgi ve bağlılık göstermektir.

Her şehvetin neticesi, kalbi kararttığı ve bunalttığı halde, meşru olarak yapılan cima [ilişki], kalbde ferahlık, ruh ve bedende sükunet ve rahatlık temin eder. Cimadan asıl maksat, nesil üretme gayesidir ve bundaki zevk de, böyle bir maksada binâen lütf-i İlâhî olarak verilmiştir. Âdâbına riayet ederek cimada bulunan eşler, bununla ibadet sevabı da kazanır. Nikahlı olarak yapılan ilişkiye "cima" denir; nikahsız olana "zina" denir.

Kadının meşru mazeretsiz olarak, kocasının talep ettiği ilişkiyi kabul etmemesi büyük günahtır. Boşalma anında meniyi dışarı atmak, kadının rızasıyla olursa mubah, ondan izinsiz yapılırsa mekruhtur. İhtiyaç olduğunda, kadın hayz halinde iken de edep yeri hariç, her yerine dokunulabilir.

Hanıma arkadan yani dübüründen yaklaşmak büyük günahtır. Hadis-i şerifte (Hanımına, arkadan yaklaşan melundur) buyuruldu. Cimadan sonra bir parça uyumalıdır.

Cimada müstehap olanlar:
1-
Cimaya Euzü Besmele ile başlamalıdır. Niyeti kendini ve hanımını zinadan korumak ve hayırlı evlat yetiştirmek olmalıdır!

2-
Cima başlamadan önce, kadınla kâfi miktar oynaşmak ve kadında kuvvetli bir arzu belirdikten sonra başlamak gerekir. Böyle bir başlangıç olmadan cimada bulunmak kadına cefadır.

3-
Cima anında acele etmemeli, kadının tatmin olmasını da beklemeli!

4-
Cima bitince hemen çekilmemeli, biraz daha birlikte kalmaya çalışmalı.

5-
Cimadan sonra tekrar ilişkide bulunmak veya uyumak için, hemen avret yerlerini yıkamalı. Abdest almak veya gusletmek hemen lazım değilse de iyi olur.

6-
Cimanın Pazartesi ve Cuma geceleri olması iyidir. Diğer geceler de caizdir. [Cuma gecesi, Perşembeyi Cumaya bağlayan gecedir.]

Cimada mekruh olanlar:
1-
Cima esnasında kıbleye ayak dönmek.

2-
Yorgan ve benzeri bir örtü olmadan, açık olarak çırılçıplak cima etmek.

3-
Tam orgazma ererken konuşmak, gülmek, sesi yükseltmek. Bu hâl, çocuk için konuşma aksaklığına sebep olabilir. Bu konuşmalar, cima zevkini kısar ve tatsızlık doğurur. Konuşma ve fısıldamalar, başlangıç sırasında olmalı.

4-
Eşinin ve kendinin avret uzvuna bakmak mekruhtur; bu görme noksanlığına ve unutkanlığa sebep olur. İhtiyaç hâlinde karı koca birbirine tepeden tırnağa bakabilir.

5-
Kamerî ayların ilk, orta ve son gecelerinde cima etmemeli!
Eşler arasında geçen cinsi ilişkilerle ilgili mahrem sırların başkalarına ifşâ edilip yayılması haramdır.

Cima âdâbı
Bazı âdâb kitaplarında, cima vakitleriyle ilgili zamanlardan ve bu vakitlerin doğacak çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsedilmiştir. Bunlar dini bakımdan uyulması mecbur olan hükümlerden değildir. Fakat bahsedilen vakitlerin gözetilmesi faydalı olur.

Cima için tavsiye edilen vakitler:
Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma geceleri ve gündüz öğleden önce.

Tavsiye edilmeyen vakitler:
1-
Hafta içinde Pazar gecesi ve Çarşamba gecesi,
2- Kameri aylarının birinci, on beşinci ve sonuncu geceleri.
3- Ramazan bayramı ve Kurban bayramı geceleri,
4- Berât gecesi,
5- Yola çıkılacak gece,
6- Gündüz öğleden sonra.

Bunlar da bir tavsiyedir. Şehvetlenip haram işlemek mesela yabancı kadına şehvetle bakma tehlikesi varsa mekruh olmaz. Bilakis beraber olmak lazım olur. Güne, zamana bakılmaz.

Cima için uygun görülmeyen hâller:
1-
Kadının rızası yoksa,
3- Abdesti sıkışıksa,
4- Fazla tok, hasta ve yorgun ise,
5- Çok soğuk ve çok sıcaksa.

Cimada diğer edebler
Kendini haramdan korumaya, helâl ile yetinmeye niyet etmeli, cima ederken şeytandan Allahü teâlâya sığınıp, (Bismillâhi Allahümme cennibnâ-ş-şeytâne ve cennibi-ş-şeytâne mâ razaktenâ) demeli. Bu durumda gebe kalırsa, şeytan ona zarar vermez.

Resulullah efendimiz, (Cimada Besmele söyle. Cünüplükten temizleninceye kadar sana sevap yazılır. Bu cimada çocuğun olursa sana, bu çocuğun nefesleri sayısınca ve onun neslinin nefesleri sayısınca sevap yazılır) buyurdu.

Hanımda şehvet, istek belirinceye kadar onunla oynaşmalı. Bunda bedenin rahatlığı ve doğacak çocuğun kusursuz olması faydaları vardır. Acele etmemeli. Hadis-i şerifte, (Erkek hanımı ile cima ederken, horoz gibi, atlayıp inmesin. Kendisi rahatladığı gibi, hanımı da rahatlayıncaya kadar, karnı üzerinde kalsın) ve (Kadın rahatlamadan, sen rahatlarsan, o günün kalan kısmı, kadın için uyuşuk ve tembellikle geçer) buyuruldu.

Geline bir tavsiye:
Gelin ilk günden itibaren yemesine içmesine dikkat etmelidir. Bazı yiyecekler zararlı olabilir. Çünkü hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Gelin, ilk hafta yoğurt, ayran, sirke, turşu ve ekşi yememelidir! Bunlar çocuk olmasına engel olabilir. Sirke yiyen kadının hayz görmesi zahmetli olur ve hayzı düzensiz olur. Ekşi elma yemek hayz kanını keser. Bu da başka bir hastalık meydana getirir.)

Erkeğe tavsiye:
Hanıma karşı iyi huylu, güler yüzlü olmalı. Onun yanlış hareketlerine, akla uymayan sözlerine ve işlerine sabretmelidir. Onunla tatlı konuşmalı. Onun seviyesine ve aklına uymalıdır. Onunla şakalaşmalı, oynamalıdır. Yemede, giyinmede, gücü yettiği kadar eli açık olmalıdır.

Dinimizde, kadınların bilmesi farz olan şeyleri, elbette öğretmelidir.

Hanımının giyinmesinde, evden dışarı çıkmasında, çok sıkı davranmamalı ve başı boş da bırakmamalı. Kendini ve hanımını şüpheye, iftiraya düşürecek hallerden sakınmaya çok önem vermeli.

Hanımını, yabancı erkeklerin bulunduğu yerlere göndermemeli, yabancıları görmesine mani olmalı. Ev işleri ile vakit geçirmesi, onun zevki olmalıdır. Ona sert davranmamalıdır.

Şaka olarak da, kızgın olunca da, hiçbir zaman boşamak, ayrılmak lafını ağza almamalı, bir defa daha evlenmek lafı etmemelidir. Korkutmak için şaka için de olsa boşama sözlerini hiç kullanmamalıdır. Hatta ayrılmaya karar verilse bile yine bu kelimeleri kullanmamalı. Daha sonra ayrılmaktan vazgeçilebilir. Yakınları ile dostları ile istişare edip ayrılmaya kesin karar verildikten sonra bir talak vermelidir. Hiçbir zaman üç talak birden vermemeli. Zaten üç talak birden vermek haramdır. Hayat şartları insanı birçok şeye katlanmayı gerektirebilir. Olmaz denilen şey olabilir. Bir talakla boşama yapılırsa, hem haram işlenmemiş olur, hem de kapı tamamen kapatılmamış olur. Boşamamak bir risk getirmez; ancak boşamak hele üç talak vermek çok büyük risktir. Telafisi mümkün olmayabilir.

Tağ: Gerdek Gecesi Videolari, Gerdek Gecesi Video İzle, Komik Gerdek Gecesi Videolari, Gerdek Gecesi Video Seyret

 

Bookmark and Share

 

Başlangıç Sayfam Yap Favorilerime Ekle


  Yorumlar
elnur.@.
qorxmayin her sey yaxsi olacaq.


erol
merhaba adım erol kastamonluyum yas 29 cıtdi bır bayan arkdaşla tanışmak izdıyorum istanbul afrupa yakası citdi bır yva kurmak izdıyrum saygılar


mustafa
korkmayın kızlar allah kuluna kaldıramayacğı yükü vermez


casch
arkadaşlar bu kadar abartmayın şu gerdek işini..birbirini seven insanlar arasında olması gereken ley bu..ayrıca bu o kdar önemli bişey ki bir çok çiftin boşanma sebebi..kızlar sizde korkmayın yapılan araştırmalarda kızların erkeklere göre 7 kat daha fazla zevk aldğı ortaya çıktı..biraz bilinçli olup ilk gece kendinizi zorlamayın yeter...


büşra
ben 2 haftalık evliyim. ilk gecemiz de çooook güzel geçti. korkulacak hiç bişey yok. gercekten seviyorsanız eminim hiç bir korku duymayacaksınızdır. cok zevkli geçiyo. en azından bizimki öyle geçti :)) biz ilk geceye de doymadık her gece yapıyoruz . çok eğlenceli oluyo. gerçekten korkulacak birşey yok. sadece bedeninizi ona bırakın :)sonrası zaten arenaya dönüyo :P


Su
Murat bakire kız vardır şüphen olmasın bunda belki senin çevrende yok bunuda düşün.! DIşraya bakarken o pencereni açmalısın ki göresin hep aynı yere odaklanma bence Yoksa senin daha çok işin var bu hayatta.! İyiki okUmuşm yazıları çok hafife almıştım bunu oda istemedğimden kaynaklanıyor olabilir SİZLER BİRŞEYLER YAŞAMIŞSINIZ Kİ EVLİLİĞE ADIM ATIYORSUNUZ BENCE BU KORKUNUZ BOŞUNA AKSİNE MUTLU OLMALISNIZ SONUÇTA KARŞINIZDA GÜVENDĞİNİZ SEVDİĞİNİZ İNSAN VAR BENCE BU BİZE YETERLİ YETERKİ İYİ TANIYINIZ VE TANITINIZ Kİ ZORLUK ÇEKİLMESİN YARIN EBİR GÜN HERŞEYİ KONUŞMAKTA FAYDA VAR BUNU YAPMAZSAN KENDİNE ZARARIN OLUR BAŞKA BİRŞEYNDE OLMAZ NE GEREĞİ VAR YAHU KORKULCAK DUURM YOK HAZIR OLUNUNCA 2 TARAF NO PROBLEM YANİ :)HAYAT HERŞEYE RAĞMEN GÜZELDİR UNUTMAYAIN YETERKİ SEN İSTE VE HAYATINI YAŞA


cuma
bilgi edinmek amaçlı yazıları okudum gayet guzel ve eğitici olmuş. bir de tavsiyem var genç kızlar evlenmeden asla ama asla ilşki yaşamayın onun heyecanını o geceye saklayın ki oyle bir geceniz olsun. asla korkuya da gerek yok kendiliğinden olacaktır herşey Allaha.emanet olun


bade
ya arkadaşlar slm ben bu yarın evlenecem her akşamı gerdege girecekmiyiz yada istidigim zaman mı


zehra
ben evliyim ama 14 günlük evli olmma rağmen korkuyorm yatmaktam napıcam..


horoz
yarn düğünüm var lütfen yardm edin cok korkuyorm :(( ilişkiden korkuyorm yardm edin neolur


esra_eda
o kadar güzel birşeyki sabırsızlıkla bekliyorum


Gamze
Ben aslında korkmuyorum o gecenin mükemmel geçecigine inanıyorum inş eşimde anlayışlı ve hoş karşılar şimdiye kadar korkmuyorum dedim ve korkmuyorum falza acımıycagını hissediyorum :) kaynanam inş çarşafı görmek istemez işte bundan utanırım herşeyin en hayırlısı .. inş


sakarya_melike
ya bu ergenlik döneminde kızların yaşadığı adet korkusu gerdek gecesini de etkiliyor sanırım ben 24 yaşındayım gerdek gecesinde rahat davranarak 2 çocuk sahibi oldum ;)korkacak hiç birşey yok


İbo
6 ay sonra evLenıyoruummm .. :) biLgi icin Tşkü Ler..


ahmet
arkadaşlar kesinlikle korkulacak bi durum söz konusu deyil gayet rahat bir geceydi erkek arkadaşlar biraz kibar davranır hanım arkadaşlar rahat ve karşılık verirse acı yerine zevk alır ve sonrası bayan kovalar erkek kaçar yok uykusuz um yok yorgunum hepimize mutluluklar


Sivas Guzeli
islam dininde Bekar kalmak GUNAHTIR ! bilmeyen arkadaslar arastirma yapsin. Hem sacma buldum cogu yorumlarda kizlar ozel seylerini de paylasiyo yorum yazarak,,,bencede her evlenecek olan eslerin bilmesi ve yapmasi gerek olmasi seyler yaziyo cok guzel anlatilmis,


gülşah
ya bende çok korkuyordum ama şim benim bir tane kızım var adıda öykü


veli
oha diyorum bazi yorumlari okudumda, ya kardes hasta misininz nesiniz yok korkuyorum yok acir mi yok bu mu? ne sacmalik o yuzden sagdiciniz var ya


sinem
yha bn cooook korkuyorum acaba bu işi yaparken kanama oluyomu


bekaretsiz kız
bence korkulacak bırsey yokmus dusunsenıze sevdıgınız kollarnızda olacak ona sarılacaksınız ve sıze sahıp olacak bu duygunun en guzelını yasamak ıcın kendınızı serbest bırakın zevkını cıkartın ben bekaretımı daha once bı hıc ugruna kaybettım bu duyguları tatmam zor ama sız tadın ve acımıyo o kadar emın olun hepınıze mutluluklar dılıyorum


yasemin
yasim daha kucuk ama bence evlilik cok guzel bisey. gerdek gecei denilen seyden ben cok korkuyorum. o geceyi dusununce evlenmek bile istemiyorum


decotiw
Selam arkadaşlar... Tüm canlıların yapmış olduğu gibi bizde bir canlı olarakta soyumuzu sürdürmek için ve bu işide resmiyete dökmek için evleniyoruz ama çook saçma... Anlamıyorum: İlla birisiyle birlikte olmak ve buna zina denmesin diye evlenmek mi gerekli ??? Normal bir şekilde herkes istediği gibi herşey yapa bilir doğrumu? Birde Evlenmeden önceki flört nedir. Hiç arkadaşınızla ne öpüşmek nede haz duyucu bir takım işlevler yapmakta bir nevi zinadır. Doğrumu ??? Eğer bunlara doğru diyorsanız... Bu yazılardan pay biçin. Affedersiniz ama bir yabancı değil Evlendiğiniz artık kanuni bir konu var ve artık rahatça zina edebilirsiniz :) yeter ki Hırslı sakın olmayın ilk gece o benim demeyin merakta etmeyin bir gece değil kaybetmemek için bin bir gece düşünün.. Bol şans ô.♣ ☻☺


Uğur
Bir arkadaşımız bekar kalmak haram demiş nerden uyduruyorsunuz böyle şeyleri ? Zina yapmak haramdır. Bekarlıkla ne ilgisi var .s


esma _murat
gerdek gecesi çok eğlenceli ve çok zorluklu bir şey şu anki video ise bir film den alınmıştır


boylegelir
çok güzel,heyecanlı ama biraz korkuyorum.


mehmet
sitede herşey güzel anlatılmış gerdek gecesini dört gözle bekliyom


elıf
ben bugun evlenıom ama cok memnunum cunku esımı coook sevıom oda benı coook sevıo:)))))) bu arada bence bı ınsan esını sevıosa hıc korkmamalı :)))


ayşe
ya arkadaşlar yukarıda ne yazıyo bunlar özel konular mahrem diye bişe var HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ Kİ herkesin özel hayatı kendine şahsi kanaatim doğru bulmuyorum...


nisan
arkadaşlar ben kaçarak evlendim yani kaçtım ilk gecem de mutsuz olacağımı hissettim ama eşim çok anlayışlı olduğundan ve ona olan aşkımdan ilk gecem süper geçti ilk başta çoooooooook utanıyosun sonra korkuyosun ama sonra acıyı hissetmiyosun ben çok acı hissettim ama korkulacak derecede degildi ve bi tane de dünyalar tatlısı kızımız var ve ismi eylül.


zehra
bende çook korkmuştum ilk gün ama şimdi 2 çocuğum var ve çook mutluyuz azcıcık canı yanıyo tabi insanın ama bişey olmuyo :)


hasan
valla kızlar hiç korkmayın saten eşiniz saygılıysa olur ben 2 haftalık evliyim eşimde sizin gibi korkuyordu o gece önce baya bir sohbet ettik rahatladı sonra baya mutlu olduk oda seviyor bu işi korkmayın ya cidden böyle abartıcak birşey yok


irem
bende dün ewlendim ama hiç acı hıssetmedim yanı korkmanıza gerek yok :))


tuba
hakketten zor ya korkmamak elde değil o zman anlarız zor mu deil mi


rahat by
hanım kardeşler size ilk diyeceğim sağdan sol dan duyduğunuz sacma şeylere inanmayın rabbim herşeyi düşünmüş siz ken dinizi eşinize bırakın ilişkiyi hiç düşünmeyin zaten vücudunuz kendini salacak ve gevseyecektir sakın he kasmayın kendinizi tabi erkek arkadaslarda sabırlı ve cok yumusak davranım kadını rahatlatmalıdır sağlıklı ve mutlu kalın :)


seydi-07
gerdek gecesi nasıl olduğunu video olarak gönderebilir misiniz


abdullah
korkulacak ,bişey ,yok ,kendinize hiç korku hisi vermeyin,ilk gece ,heycanlanırsın ,konuşursun


İBO
6 GÜN SONRA EVLENİYORUM HEYCAN VAR NEYAPMAMLAZIM


sevilay
aman kızlar benim 1hafta sonra dügünüm.korkmanız çok saçma.erkegini mutlu edecen acısa nolur


tugba
kadının ayakları yıkanıyormuş ne o anlamadım yapılması farzmı


eyşan
ben bikaç gün sonra evleniyorum çok korkuyorum acırmı diye ama çoğu kız acımıyo diyo ama bilmiyorum korkudan ölüyorum ya bana biraz tavsiye veriiiinn


gamze
yakında evlencem çok korkuyrm çok neolur yrdm edn nısanlm krkma dyo ama gene krkumu yenemyrm napcmı blmym hp aglyrm ck korkyrm =(


isimsiz
ya çok korkuyorum yarın aksam dügünüm var ama çok korkuyorum napmalıyım


Onur
Ya korkmayın sız Ne var korkulacak Bende 2 haftalık evlıyım eşim çok nazık davrandım nazık olun yeter korkulcak bır şey yok


yalnız
çok yararlı şeyler yazıyo ama o ayaklarını yıkamak etrafasaçmakta ne oluyo bilen warmııı?


sastim
ne kadar cahil toplumuz ey yarabbim ya korkuyolarmis bilmem ne ya anlamadiğim hic mi porno izlemediniz günah ama izledi coğunuz neden korkuyonuz anlamiyorum ben burada ki herseye katiliyorum mukemmel aciklamalar gercekten ama bu ayak yikayim evin dört tarafina derken nasil suyu eve mi dökecem puhaha bu komik ya biraz toprak ev olsa yine ceker beton tahta eve nasil dökecez


Fatma
Ben o gun cok korkmustum, sagolsun esim cok anlagisligdi , sevgi saygiylan davrandi , resmen biz 3/4 saat ugrastig o isi yapmak icin, ilk once bende cok korkmustum ama gercekte korkulacak bisi yok bende 2 aydir evliyim , herkese basarilar,


dilan
ben almanyadan dinmi cok allaha sükür yasiyorum, ama su carsaf gösterme faan cok sacma seyler!!


genç
ya baylar bayanlar korkmayın ya günahdeğil bişeydeğil gerdek tam aksine istekli olun size tavsiyem bu daha çok zevk verir benim sevgilim falan bile yok şuan bilgilenmeye çalışıyom vallllaha eşimolursa onu kırmamak için


nazlı
bende çok korkuyordum korkmam için hiç bir neden yok çünki çok mükemmel bişey


gülsen
yazılanlar çok güzel ve yararlı bence


dilos
bende 3 günlük evliyim tüm yorumları okudum bazılarına katılmıyorum ve beni görücü usuluyla evlendirdiler yani zorladılar. 2 ay nişanlı kaldık ve de şimdi evlendim. Gerdek gecesinde ise çok korkuyordum ona yaklaşmak bile istemiyorum. O da beni anladı başta bana bu siteyi gösterdi daha sonra hepsini okudum ve biraz olsun rahatladım. acısı ise yorumlardaki bazı arkadaşlar abartmış fakat öyle bir şey yok hiç bir sızı bile hissetmedim. .. . :)


baran
ya arkadaşlar ben de allah'ın izniyle iki ay sonra evlenecem ama benim nişanlım da bu geceden çok korkuyor ya ne kadar anlattıysam da durumu anlamak istemiyor ben ne yapacam bu konuda ya...


sıla
arkadaşlar hiç kimse korkmasın.. bu korkucak değil eğlenilcek bir şey..


kızıl
allah yeni evlenen tüm insanlara yardımcı olsun bende 1 ay sonra evlenecem birazda olsa rahatladım sağ olsunlar


MMELİSA
YAAAAA ÇOK KORKTUM AMA EVLİ DĞİLİM MERAK ETTİM ŞİMDİ İNŞALLAH BİRŞEY YAZIYORUM


Murat
Bu zamanda kim bakireki, herkes yapacagını yapmıs..


3 ay sonra evlenicem :)
Sabırsızlıkla bekliyorum :)


crazy.dilan
çok korkuyodum ama yorumları okuduktan sonra biraz daha rahatladım.4gün sonra evleniyorum.inşallah iyi geçer. pişman olmam:(


hayalperest
kızlar sakın evlilikten önce ilişkiye girmeyin, birde ilk geceden korkmayın eşiniz düşünceli olursa hiçbir sorun olmaz, kendi düşüncelerinizi söylemekten çekinmeyin


ahmet
bu yazıyı hazırlayana teşekkür ederim 24 yaşındayım daha yeni öğrendim arkadaşlara tafsiyem siz ve eşiniz evleninceye kadar bakire kalın dedikleri gibi sadece bakireler ilkgeceden cimadan büyük haz duyabilir


Suskun
Evlilik ve ilişki çok güzel şey yeterli sevdiğin kişi ile olsun


raziye
ya bn yazın evlenicem ama çok korkuyorm napmam lazm çok korkuom


soner
yaa bnmde sevgılım cook korkuyo bı turlu yenemıyo korkusunu anlatıyorm herseyı anlamıyo kı hep bıldıgını okuyoo ne yapcam bn bunlaa...


ask-yakar
bencede öle çarsafa filan bakmak çiftleri gercekten gerer tamamen sacmalık


Bayramcan
Ya bu kadar büyütmeye gerek yok bence. Sonuçta geçmişten günümüze nesiller boyunca gelmiş birşey bu. Eğer sevdiğin insan ile evlenmişsen ilk gece süper geçer, ama yok sonradan tanıştığın biriyse tam bir işkenceye döner kanaatindeyim. O gece rahat olunmalı, erkek kadını psikolojik olarak hazırlaması lazım ve kadında kendini bıraksın erkeğin kollarına. Gerisi zevk ve eğlence, hatta hiç bitmesin isteyeceksinizdir. Bu arada 17 yaşındayım evli değilim yani :D


dengesiz
ferdi iltifatın için teşekkürler ama bazı öküzler senin kadar anlayışlı deller


sirserisevdam
bnm ewlenmeme çoqq war dahada ama ewlilik qüzel bisey o qeceyi çoqq merak ediyorum :))


Ruslan
Hamsi bos seydi fikir elemiyin!


damat
dini kurallara ağırlıık verilmiş çok güzel anlatılmış


eren
ya ALLAH AŞKINA ÖZEL şeyleri neden teşhir ediyorsunuz. Insanda az da olsa haya olur yorumlarınız size kalsın insanlığıniz bu kadarsa üstü kalsın ben almayım.:(


çisem
off ne bu böle ya gerçektn ewlenmktn vazgeçicem


mert
gerdek gecesinde ne yapilır


gonuldostum
kencler evlenin bekar kalmayim ki hram yolara kitmeyin bekar kalmak haramdir


hakan
ya yeterki sevdiginle ol bunda bunda bişe yok ben bunu anlıyorum.....


ayshegl
ya ben çok korkuyorum evlenmekten:( korkum o geceden değil sadece acıcak we ilk defa bir erkekle başbaşa olucagım için.ALLAH'ım sen bütün kızlara kolaylık wer.


esma
ya ben çok korkuyorumm


ikra çisem
slm...arkadaslar hıc korkmanıza gerek yok ben ewlenelı 4 gün oldu korktugum gbı degıl bende cok korkuyodum acı cekıcem dıe korkuyodum ama ole deglmıs eşim saolsun bni psikolijık yonden cok ıı hazırladı korkmayın kızlar heyecanda yapmayın herseyı bıtıren heycan korku ilk an oluyo ama sonra gecıyo...acıda sinek ısırıgı kadar kızlar :)..


eren
slm bne eren yasım 21 6 ay sonra evlenecegim aslında gerdek gecesi güzelmiş :)


çağla
süperr


chokella-kiz
yaa ne korkuyosunuzz kızlrr sewdiinlee ewlenirsenn çokk zewkli ve eğlencelii olurrr amaa sewmediğilee ewlenirsenn çokk acırr vee zewklii olmazz...yaa benn o günüü sabırsızlıkla bekliorummmm ne acımasıymışş ppepepeeppepep xD


zeynep
yhu ben 5 gün snr evleniyorum çook korkuyorummm


feyza
zor düşünürseniz zor olur kişi istemediği biriyle zorla ilişkiye girerse zaten iğrenç bir şey haline gelecektir fakat sevdiği kişiyle evlenip beraber olacaksa bu hiçte korku dolu olmaz sanırım .s


zeynep
bu konuyu neden tartışıyorsunuz arkadaşlar özel bişey bu


osman
yav bu gerdek gecesine bayılıyorum


önder
ya be n okudum ve gercekten guzeldi ben kendime inniyorumki karim benden cok zevk alacak cok yavas yaklasacam ona


ateskral
ya bu kadar korkmayın kızlara da dıom erkeklere de ben 20 yaşında 3 aylık nişanlıyım bu gerek yanı bır dıger adıyla =HALVET= ALLAHIN BAHŞETMIS OLDUGU HOS BISEYDIR ALLAH C.C BIZE BU DUYGUYU BAHŞETTIGINE GORE HER ŞEYI UNSURUNA UYGUN YAPMAMIZ gerekır erkek hemen ''hoppa ben geldım don sevısecez s.... senı kız'' dıemez once korkular yenılmelı sonra işe baslanılmalı.bir insan ne kadar korkarsa bıseyden korktugu sey basına gelırmıs.sakınılan goze cop batar mısalı :)) iyi geceler herkeze allah evlı olanlarıda mesut bahtıyar etsın...


efsane gençlik
slm ben erkek arkadaşımla gerdege girdm fakat canm çok yandı ilk gece 3 sefer oldu....daha sonra bi çok kez oldu ama hiç tatmn olmadım ve canm her sefernde çok yandı domuz öyle bi yaktı ki canımı korkuyorum artık ilişkiye girmeye..daha adi herif beni sebebsizce terketti sizce ben bu durmda ne yapayım??bu arada biz evlenmeden yedik o haltıı işte bizimde efsane gençlik rüzgarları esti:))şimdi kaldık oratada:)))


osman
yok yav ne zoru ha bir yanda biraz heycan var ben de bugun tam 1 ay 2 gun oldu evleli valah evlilik guzel bişey sadece bazi kişiler diyor evlilik hiç guzel değil diyor lar olirmi eve gidiyorsun hiç olmasa seni evden bekleyenin var odan guzeli var mı


efsane
arkadaşlar ben daha evlenmedim ama bu konuları çok araştırıyorum okuyorum .bu dünyaya neden geldiğimizi unutmayalım ve kendimiz olan örf adetlerimizi yıkmayalım orda tecrübe ve güzellik vardır


özlem
yaa bn dün evlendm gece iyi gecti fena degildi işte ama korkacak bşi yk :D


serkan
valla müthiş çok seveceksiniz evlenmeyenler


uzman_21
ben çok istiyorum en sevili gece olacak


Elmas
Ilk gece bazılarna zor bazılarına çok kolay olur muş kızlar takmayın bu konuları kafamıza demi nede olsa sevdıyı mız kollarımızda olacak


marina
hayır olamaz


bay_yakamoz
yaklaşık iki hafta sonra düğünüm var biraz endişe biraz heycan o geceyi bekliyorum...artık herşeyin en hayırlısı olsun ama sakin olup acele etmemek, korku ve endişeleri yenmek çok önemli bunu iyi anladım... yeni evleneceklerede tavsiyem budur...


mesut
ya ben ce gerdege girmek için acele edin o geceden önce girin gerdek geceside yatıp uyuyun hiç mi oynayıp yorulmadınız sizene dısardaki bekleyen ac lafcı dedikoducu koca herif ve karılardan yaw ..............................


selma
ben daha evlenmedim ama çok tıstım bir kız olarak


DURAK
KIZLAR KÖTÜ DEĞİL


ayşe
bencegüzeldi ikizide


Never Give Up !
herkeze slm ben istanbuldan mehmet ali özaydın. 14 yaşındayım ama düğün işlemleri bittikten sonra en son gerdek gecesi çok telaşlanıyorum şimdiden bölese o zaman hiç sormayın ! bende aşırı telaş , heyecan , en önemlisi utangaç var daha evli değilim ama bunları öğrenmenin vaktide geldi yani bana bu korkularımın yatışmasını sağlamak için ne yapa bilirim acaba sizlerden mesaj bekliyorum beyler ! == JOHN CENA ==


tugce
ben cok korkuyorum bunları okumama ragmen y6a :((((


yeliz
heycanlıyım


SALİHA
ben 3 aylık evliym bn kadr eminm kimse korkmamıştr ama eşin anlayışlı olduktan sonra çok kolay ve sorunsu7z ve zevkli geçiyo...


murat
slm arkadaşlar ben 1 yıllık evlııym bence kımse korkmasın cunku bu dunya boyle gelmış boyle gıder..ve şuan eşim hamile kıb


ceyda
merabalar bn 1 günlük evliyim hiç korkulucak bişey yok çok eylenceli


sert fatime
bende hala evlen medim ama buyazıları okuyunca hemen evlenmek istiyorum baba beni evlen dir


serseri sewdalar
evlenmeden bişi diyememmm...


ferdi
slm evet butun genc kizlarin korkusu berdek gecesi ama bilincli olduktan sonra hic sorun olmaz bence gesi ben evli deyilim ama erkeklerde kibardir eslerinin halinden anlar cunku kadirlar birer guldur kirilmaya deymezler polonya dan sevgiler


deliyim dikkat
ya ben bayıldım çok zevkli:)))))))


rahmi
kesınlıkle bu yazıyı evlenmemıs kızlar veya erkekler okumalı cok faydası olacagını dusunuyorum


sevda
bence ilişkiye girmekten korkmayın ben evleneli bir hafta oldu hamile kalmak çok istiyorum bu yüzden hergün ilişkiye giriyorum bide bu eğlence


gülsüm
20 gündür evliyim. ama hala ilişkiye giremedik eşimle. ben çok korkuyorum. ağlamaktan harap oldum. bana bi tavsiyesi olan varsa allah rızası için yardım etsin.


ejderha
korkanlar we soru sormak isdeyenler mesaj atsın


kübra
yaa bn aslında hem korkuorm hmde merk edıorm acaba nasL bıR duyqu qéRcktN.


melike
ya çok korktum ama yine de eğer evlenecek kşiler birbirleine aşik salr o zaman kokulacak birşry yok demek


denizz
gerdek gecesi çok güzel ben 8aydır evlıyım başta bende korkuyordum ama gerçekten hiç zor değil o senin kocana bağlı anlayışlı olursa hiç ama hiç zor olmaz inanın bana


cihat
evli değilim ama çok güzel bir gece bence kızlar korkmanıza gerek yok


ece
ben acıycak diye korkuyom


asya
ablam girecek 15 gün sonra acıdı m ablama ya!!!!


esra
aa tekrar ben:D bu arada eed şu ilk gceden snra çarşafı alıp bkmalarndan nefret ediorm bna ait olan we bnm uzwumdan çkan bir sıwı kan nasl bkıolar gerizekalı bunlar wallahı yaaaa erkekler szde erkek olnda ailenze söz geçirin baktrmayn karınızın arasnn burasnn kanına cık cık cık


esra
yaa çok saolun çok korkuodum yardımcı oldunuz allah razı olsn tek sorum war o acıyı mesela soktu acıdı diyelim 2. sokuşunda weya kızlığın yırtıldığı andan snra acı olcakmı o gce içinde we kızlık kaçıncı sokşta yırtılcak merk ettm we ayrıcca korkmuorm korkmayn üstelk sewdnz kşiye ewlencenz kşiye bu siteyi werin okusun ben öle ypacağm her nyse tkrar tşkkrler ha bu arada eed biraz utngaçlık olr ama dinimizinde dediği gbi mahrem yerlerimize zorda kalmadkça bakmamasını söler we bkmayz bu kdr bast die düşünüorm ztn ewlenmeden önce o iş harç hrşeyi ypn o iş sona kalsn :D:D kly gelsn bb


esra
ya arkadaşlar kesinikle gerdek gecesi ayıp değildir erkeğin nesi varsa kızında sesi vardır hiçte ayıp değil sizde bana katılıyormusunuz arkadaşlar


sevgi
kızlar ay may yoq boşu boşuna kendinizi korkutmayın ben 2 aylık evliyim çok mutluyum gerçi ilk gece zarım çok acıdı ama çoq zevkli yhaa bide hamileyim kendi rızamlan da evlendim dünya yeni başladı benim için benim için yalan değil doğeu dünya bide ayrı eve yerleştiiiiiiiik


murat
gerdek gecesi çok zor ya


hande
SLM SIZE SORUM OLACAK SORUM SOYLE BEN NİŞANLIMLA İLİŞKİYE GIRDIM AMA KORKUM İLK GECE ACABA İLK GECE KANLI SORARLARMI SORARLARSA NEYAPACAM AMA EVIMIZ AYRI BANA AKIL VERIN LUFFEN......


lustral
korkuyorum :(


ahmet
Ben erkek olmama rağmen bu işden iğreniyorum.


özlem
bzde hergün ilişkiye giriyoruz çok zevkli oluyor


ayse
kızlar ben bu aksam gırdım gerdege ınanıkı cok guzel bır gece ..


kaptan
siteye tşk ederim bende 3 gün sonra evleniyorum çok yararlı oldu okumam.inş dediğiniz gibi güzel olur gerçi ben antrenmanlıyım ama genede heyecanlıyım


ali
kızlar korkmayın en güzel gerdek gecesidir


yaşar akan
merhabalar ben evli değilim ama ben hep o anı sabırsızlıkla bekliyorum ciftin engüzel anı o gecedir


aLaRa..
qéRckténDé ch0k ZéwkLi.... ßayıLdım ßuna...


cevat
bilgiler için teşekkür ederim evlenmemiş herkesin okuması gerek mutlaka...


free ozgurluk
yaa arkadaşlar bence bu kadar korkmanıza gerek yok bunlar doganın kanunu olucak şeyler fazla abartıyorsunuz ve bayanlar baylar eşinize sadık kalın bu konuda onu küçük görme gibi bir eylemde bulunmayın ona bunu hissettirirseniz iste bu durumda olacaklardan korkabilirsiniz. karsınızdakını bu duruma hazarılamak yerine bu kadar kasmasına sebep olmayın bayanlar sizin için söyleyürom evet korkabılırsınız belki utana bilisirsiniz ama karsınızdakının dogru insan oldugunu düsündügünzde ona en büyük mutlulugu yasatmak istediginizin farkına vardıgınızda bu tür problemler ortadan kalkar korkmayın sakın olun hersey güzel olucak buna emin olabılırsınız :)


yakamoz kiz
ya ben evli değilim ama söylediğinize göre güzelmiş bende başkalarının üzerinde deneyecem


yakup-Batman
Gerdek GeCeSını SabıRSızLıKLa BeqLıyoRum:D:D


beyza
kadınların isteksiz olduklarını hala anlamış değilim ben 2 aylık evliyim ve kocamı hiç zorlamdan istekle bu işi gerçekleştiriyorum not: korkacak hiçbişey yok kendinizi eşinizin kollarına bırakın o yeter ondan sonrası mükkemel


alaattindemir
slm bayanlar baylar ben 2 yıllık evliyim gerdek gecesi çok zevklidir gönlünden evleyene ama zordan evlenmek ayrı tabi eşim çağırıyor bizim işimiz var haydi bay bay


hazet
yha ben 2 gün sonra ewleniyorum cookkkk korkuyorum offf tabi erkekler sizin işiniz kolay off nefret ediyorum bazen ewlenmek istemiyorum


bykuş
desenize kızların işi zor :D


ugur
zevkten dort kose olurken bunları dusunmeyız


ozlem
kızlar korkmayın valla ben 4 yıllık evlıyım hergun yapıyoruz yavaş yavaş alışırsınız hem çok guzel eğlenceli


ayşe kaya
mükemmel


eray
kızlar ben eray mseajlarınızı bekliyorum


melissa
Yha ne zoru beNde choq zor saNdım ama zor deiL bir kızın 2 veya 3 saatLik dişini sıkması qerekirmiş xD


karanfil
sLm cicişLer qorqcaq hiç ßişey yoq bhen ewLi deqiLm ama herqn yapıom koqmayın yhani çoq zewqli:)


irem
benevleneli1gün olcak bu gece2gün olcak çok güzel gerdek gecesi haydi gençler evlenin...xd


boran
ben evli degilim ama isteyen benimle evlene bilir.


özlem
bende 5 ay sonra evlenicem ve çok korkuyorum içimdeki korkuyu öldüremiyorum hep aklıma kötü kötü şeyler geliypr ya kanamam çok olursa ya hastanelik olursam ya yapamasam bu gibi korkular işte napıyım


GÜLŞEN
MRB BEN 3 YILLIK EVLİYİM AMA İLİŞKİYE GİRİNCE ORGAZM OLAMIYORUM BUNUN SEBEBİ NEDİR ACABA Bİ AÇIKLAMA YAPARSANIZ SEVİNİRİM..


bestedoganay
yhaaa ben 2 günlük evliyim kızlar merk etmeyin korkacak bişey yok


fatma
yhaa ben çok korkuyorummm yaaaa nasıl olcakkk


ales
Gerçektir ki iş takvadan geçer eşiniz takva sahibi ise ne mutlu size dinimiz bir bireyin doğumu gelişimi ve daha sonrasını ince ayrıntılarla hazırlamıştır bize düşen görev farzları yapmak sünnetlere uymak hadislerle'de yolumu aydınlatmak... Peygamberimizin bir tavsiyesi sayfanın yukarısında hz.ali'ye ettiğdir Allah'ın selameti üzerinize olur inşallah yorun yazarken küfre düşmeyin kardeşlerim....


ayşe
çok ama çokgüzel


emre
slm birsey soracaktim tersten dediginiz önünü arkadan yapmakmi yoksa sadece arkadan yapmak mi günah?


aşkın
arkadaşlar kimilerine göre bu iğrenç gelebilir hatta bi arkadaşımız örf adetlerden bahsediyor.nereye kadar kaçacakki.hem emin olun korkulacak bişey yok.kaçarınız yokki başka çare varsa üretin


ßahattin
arkadaslar gercekten cok bilgilendim elinize sağlık cok tesekkür edeim bu arada kızar korkmayın nazik davranırız artık :D


buket
ayyyyy valla korkmaya başladım yhaa ben evlenmem evlenirsem de evden kaçarım bu ne yhaaa üfff acır die aklım çıkıyo neyse mecbur...


meraklı kız
ya ilişkiye girmenin başka yolu yokmu ben evlenmicem nedir bu kadınların erkeklerden çektiği bütün acıları hep kadınlar çekiyor doğummuş gerdekmiş erkeklerde sefasını sürmeye bakıyor çok utanç verici korkunç ve igrenç


bakire kızlar
gerdek gecesi süpermiş bizde yapcaz, hadi bizim işimiz var byhby


veysel bulut
lefkoşa ortam diskoda kıvıran yataktan alıyılan oluyo. şimdiki kızlar el sürmeden hamile kalıyor.


ben by gezgin
gercekten cok net ve güzel anlatılmış gerdek gecesi ve ondan sonra ki yaşanacak ilişkiler hakında birde bir sorum olacak tersten ilişkiye girmek dinimizce haram deniliyor peki ama neden haram bunu öğrenmek istiyorum


bay_cilgin_87
elinize ağzınıza sağlık.allah razı olsun sizden.evet dinimizce bunlar çok güzel açıklamalar ama günümüz gençliği bunların çoğunu bilmiyor maalesef.okusa bile saçma geliyor.RABBİM HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.AMİN...


bakiR genÇ
gerdek ne zormuş yav bende direk dalıoz sanıodum xD


sema-antalya
cok zor ya gerdek gecesi


bakirekiz
gerdek gecesi iğrenç ya igrendim simdiden hele bu örf ve adetlere bak saçma sapan şeyler :) rahat bırakın gençleri böyle gerdek gecesi örf adetleri vsss saçma sapan germekten başka bişey degil. 
Duygusal Resimler


Ahmet Galip


Şair Ahmet Hicri İzgören


Nasrettin Hoca Fıkraları


Ağız kokusu


Omegle tr


Milli Eğitim Bakanlığına Şikayet Dilekçesi


Turkcell Avea Vodafone Gizli Numara Engelleme


Notebook Touchpad İptal Etme


Bengünün makyajsız hali


   Aşk Hikayeleri | Aşk Mesajlari | Aşk Sözleri | Aşk Ve Sevgi | Aşk Şarkıları | Aşk Şiirleri | Cinsellik  | Dini Bilgiler  | Kadinca Duygusal Aşk Hikayeleri | Sesli Şiirler  | Sohbet Odalari  | Videolu Şiirler  | Diziler |  Filmler |  Fıkralar |  Güzel Sözler |  Haberler |  Hikayeler |  Msn Messenger |  Oyunlar |  Programlar |  Resimler |  Rüya Tabirleri |  Sağlık |  Videolar |  Yemek Tarifleri |  Şarkı Sözleri |  Şiirler |  Önemli Linkler  | İlahiler  | E - Kartlar  | Sitemap  | Google Sitemap  | Web Stats Gizlilik Politikasi Baharimsin.Com Google.Com.Tr ' De Aşk Şiirleri, Aşk Hikayeleri, Aşk Sözleri, Aşk Mesajlari, Güzel Sözler, Sesli Şiirler, Şiirler, En Güzel Aşk Sözleri Gibi Kelimelerde Öncülük Etmektedir. Yayın İlkeleri ve Kullanım Şartları Baharimsin.com Tüm yazilarini kaynak göstererek yayımlanmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen yayın ilkeleri ve kullanım şartları linkini tıklayıp okuyunuz. omegle chats , chatroulette , almanya chat , omegle , omegle , omegle , omegle , omegle , aşk şiirleri ..